piątek, 19 lipca, 2024
spot_imgspot_img

Top 5 Artykułów

spot_img

Zobacz również

Zazielenianie Sandomierza: Nowa Odsłona Przestrzeni Publicznej z Nowymi Roślinami

W Sandomierzu realizowana jest kolejna faza nasadzeń roślin w przestrzeni publicznej, będąca częścią ciągłych działań na rzecz zazielenienia miasta. W tym roku na Rondzie 100-Lecia Odzyskania Niepodległości posadzono 120 krzewów róż o białych i czerwonych kwiatach, dodając uroku prawobrzeżnej części miasta.

W obszarach osiedli mieszkalnych zasadzono nowe drzewa. Na placu zabaw przy ulicy Mariackiej pojawiły się dwie sztuki wiązu górskiego odmiany 'Camperdownii’, znanej z wcześniejszych nasadzeń w przestrzeni miejskiej. Dodatkowo, na Placu Poniatowskiego zasadzono buki pospolite odmiany 'Purple Fountain’, o kolumnowym pokroju. Wszystkie te nasadzenia – dziesięć brzóz pożytecznych odmiany 'Doorenbos’ oraz inne wymienione drzewa – zostały zrealizowane zgodnie z decyzjami administracyjnymi dotyczącymi wycinki drzew w mieście.

W Parku Saskim, oprócz krzewów ozdobnych, takich jak pęcherznica kalinolistna z czerwonymi i żółtymi liśćmi, zasadzono również parzydło leśne. Ta atrakcyjna bylina została wybrana do zalesienia najbardziej zacienionych miejsc pod drzewami.

Michał Mendak, rzecznik burmistrza Sandomierza, podkreślił, że jesień jest idealnym czasem na przeprowadzanie nasadzeń, gdyż sprzyja ona lepszemu przyjmowaniu się roślin. Dlatego właśnie ten termin jest preferowany w realizacji projektów zazieleniania w Sandomierzu.

Fot.: Urząd miasta Sandomierz

Popularne