piątek, 19 lipca, 2024
spot_imgspot_img

Top 5 Artykułów

spot_img

Zobacz również

Modernizacja Krytej Pływalni 'Błękitna Fala’ w Sandomierzu: Obiekt Przejdzie Kompleksową Renowację

W Sandomierzu rozpoczyna się szeroko zakrojony projekt remontowy Krytej Pływalni „Błękitna Fala”. Planowana modernizacja ma na celu całkowitą przebudowę i unowocześnienie obiektu. Inwestycja, której wartość wynosi 18 milionów złotych, zostanie w większości sfinansowana dzięki środkom z rządowego programu „Polski Ład”, z którego miasto pozyskało 15 milionów złotych.

Informacje o nadchodzących pracach były regularnie przekazywane, ostatni raz 10 grudnia, kiedy to mieszkańcy mieli ostatnią okazję skorzystać z pływalni przed rozpoczęciem remontu. Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, podkreśla, że po renowacji mieszkańcy zyskają dostęp do obiektu, który będzie nie tylko nowocześniejszy i estetyczniejszy, ale także bardziej energooszczędny i bezpieczny. Całkowicie wymieniony zostanie system uzdatniania wody, dodatkowo powstanie grota solna oraz inne nowe przestrzenie dzięki lekkiej rozbudowie obiektu, w tym nowa rynna do zjeżdżania. Burmistrz zachęca do odwiedzenia pływalni przed remontem i wyraża nadzieję na entuzjastyczne przyjęcie zmodernizowanego obiektu przez mieszkańców.

Przygotowania do remontu obejmują opróżnianie pomieszczeń i przeprowadzenie inwentaryzacji przez pracowników pływalni, co ma się zakończyć do końca grudnia. W styczniu planowane jest rozpoczęcie prac remontowych przez wybraną firmę.

Fot.: Klaudia Tajs (sandomierz.naszemiasto.pl)

Popularne