poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_imgspot_img

Top 5 Artykułów

spot_img

Zobacz również

Rekordowe Wspólne Śpiewanie Piosenki Wojciecha Młynarskiego na Festiwalu w Sandomierzu

Podczas ostatniego dnia 20. edycji Festiwalu Filmów Spotkań NieZwykłych, Sandomierz stał się miejscem niezwykłego wydarzenia – wspólnego śpiewania piosenki Wojciecha Młynarskiego „Róbmy swoje”. Ponad 270 osób, w tym mieszkańcy, turyści oraz znani aktorzy, zebrało się w niedzielne popołudnie na Rynku Starego Miasta, by wspólnie zaśpiewać tę popularną melodię.

Atmosfera była pełna pozytywnej energii i słońca. Inicjatywę poprowadziła Beata Rybotycka, polska aktorka, która nadała rytm i ton zgromadzonym. Po dwukrotnym próbować, udało się zaśpiewać cały tekst utworu.

Wśród śpiewających znaleźli się zarówno mieszkańcy miasta, jak i przybyli goście. W wydarzeniu wzięli udział Katarzyna Kubacka Seweryn – dyrektor festiwalu, Andrzej Seweryn, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec wraz z synami, oraz wolontariusze wspierający organizatorów. Burmistrz Marzec przyznał, że choć śpiew nie jest jego mocną stroną, wspólne wykonanie utworu w takim gronie było dla niego dużą przyjemnością.

Śpiewającym towarzyszyła parada wokół Rynku, na czele której szedł zespół Brass Federacja. Ich muzyka inspirowana Nowym Orleanem wprowadziła dodatkowe rytmy i energię do tego wydarzenia.

Na Rynku pojawił się także „pociąg do literatury”, a festiwal kontynuował swoje działania, oferując występy młodzieży i czytanie dla dzieci.

Festiwal Filmów Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu, odbywający się od dwudziestu lat, jest unikatowym wydarzeniem kulturalnym, skierowanym zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Fot.: Klaudia Tajs (sandomierz.naszemiasto.pl)

Popularne